Статті

З чого складається і як виготовляється сонячна батарея. Технологія.
Из чего состоит и как производится солнечная батарея. Технология.

Правильно визначитися з вибором сонячних панелей для власного приватного будинку або підприємства допоможе розуміння того, як і з чого вони зроблені.

З чого будуються сонячні панелі?

В основній своїй масі будівельний матеріал для батарей - кремній. У природі він досить поширений, проте в ньому дуже багато сторонніх домішок, які потрібно видалити, щоб матеріал був придатний до подальшого використання. Тому для сонячних батарей кремній розплавляють, позбавляються від домішок, що заважають отримати матеріал, який працює згодом з хорошим ККД. Чим чистіший кремній, тим вищий ККД роботи сонячних систем. Звідси - кілька способів отримання кремнію, який допомагає перетворювати енергію, що використовується для формування кремнієвих заготовок.

Монокристалічний кремній отримують, вирощуючи природній цілісний кристал з розплавленої маси кремнію за допомогою затравочного кристалу. Отриманий достатніх розмірів моноліт ріжуть на найтонші пластини і використовують при будові батарей. Це складний і найбільш дорогий процес, але і найбільш якісний.

Полікристалічний кремній дешевший, тому що при його виготовленні допускається вміст домішок і використовується простіша технологія. З розплавленої маси природного матеріалу отримані пари кремнію охолоджують, осаджують і отримують пластини для сонячних батарей.

Монокристалічні панелі мають чорно-сірий колір, полікристалічні - синій.

І перший, і другий метод облаштування батарей широко застосовується і використовується виробниками. На всякий товар є свій покупець. Дорога і дешева продукція однаково потрібна споживачеві. Однак сонячні панелі, зроблені з вирощеного кристала, можуть бути істотно якіснішими за полікристалічні, отримані з парів кремнію. Охолоджуючись і осідаючи, молекули пари стають неоднорідними. Це змінює напівпровідникові властивості пластин в гіршу сторону, хоча і не так критично, щоб відмовитися від них.
Тут потрібно бути уважним до фірми-виробника. У найвідоміших з них використовуються сучасні технології, що дозволяють отримати високі характеристики батарей, облаштованих з полікристалів.

Кремнієві пластини з полі- та монокристалів володіють одним загальним недоліком - вони погано згинаються, через що поглинання сонячних променів не таке ефективне, як хотілося б виробникам і споживачам. Тому вчені винайшли новий аморфний кремній. Пластини з нього набагато тонші і добре вигинаються, що збільшує світлопоглинання.

Типи сонячних батарей

  • Кремнієві
  • Плівкові

Сонячні панелі з кремнію - найпоширеніші через доступність сировини.
Для підвищення ККД в кремній додають різні хімічні елементи, що створюють плівку. Це дозволяє продовжити термін служби батарей у різних погодних умовах і використовувати мінімальну кількість сонячної енергії по максимуму. Для посилення вироблення позитивного заряду до кремнію додають бор, для негативного - миш'як. Все частіше використовують арсенід, галій, мідь, кадмій, селен, телурід та інші домішки. Вони у вигляді плівки наносяться на пластини. Залежно від складу батареї набувають своїх назв. Наприклад, плівкові сонячні батареї на основі селену.

Сонячні модулі

Батарею складають з невеликих сонячних фотоелементів, з'єднаних послідовно та паралельно. Кожен з них в своїй будові має пластини кремнію n- і p-типу, на які наносять струмопровідні доріжки, покривають захисним та антиблоковим шаром, укладають на підкладку з шаром аморфного кремнію або інших захисних елементів. Масив таких модулів ми називаємо батареєю. Перед з'єднанням модулів між ними додають діоди Шотки. Вони виключають затінені окремі ділянки батареї із загальної системи споживання, зберігаючи її роботу в цілому.

Інформація про сонячних електростанціях різних потужностей для Зеленого тарифу за посиланням.

Проконсультуватися про деталі стосовно до Вашого конкретного будинку Ви можете за тел. (044) 499-36-99.

Коментарі:

Безкоштовна консультація