Статті

Сонячна інсоляція
Солнечная инсоляция

Ви - власник приватного будинку або підприємства, і вас зацікавило застосування сонячної енергії. Як дізнатися, чи рентабельно буде використовувати сонячну енергію в вашому конкретному випадку, чи достатньо її буде для вашого споживання? Адже сонце на небі є не завжди. Бувають і похмурі дні, коли небо цілодобово затягнуте хмарами і сонячні промені не досягають поверхні землі. Крім того, не всі ділянки земної кулі в цілому, і нашої країни зокрема, отримують сонячну енергію однакової інтенсивності. Визначитися допоможе карта інсоляції. На ній показано ступінь опромінення земної поверхні сонячним світлом. Найбільш точною карта була б, якби люди складали її за допомогою багаторічних спостережень. На це потрібен час. Зараз для складання карти використовують дані, отримані з супутника NASA, і будують  карти інсоляції.

 

 

 

Карта інсоляції

Інсоляція походить від латинського in - «всередину» + sōl - «сонце». На карті інсоляції позначено кількість сонячного випромінювання, що припадає на одиницю площі (квадратний метр) за період часу (зазвичай за рік) в конкретній географічній точці. Значення залежать від:

  • географічної широти;
  • вологості;
  • переважної хмарності;
  • висоти над рівнем моря.

Ознайомившись з картою, ви можете дізнатися, скільки сонячної енергії припадає на поверхню землі у вашій місцевості. Чим південніше регіон України, тим доцільніше користуватися сонячною електростанцією для отримання електрики і сонячними геліоколекторами для нагріву гарячої води. Найбільш сприятливі для цього Крим, Бессарабія, узбережжя Чорного і Азовського морів, центральні і східні області України. Жителям цих регіонів можна не тільки використовувати енергію сонця для власного забезпечення, а й заробляти, продаючи її надлишки.

На карті видно, що на території України інсоляція нерівномірна і її значення коливаються в межах від 1150 до 1550 кВт*год/м кв. на рік. Столиця України перебуває «посередині» і відхилення по країні складають не більше 10 % в більшу і меншу сторони.

 

Карта сонячної інсоляції в Україні

Однак це хороший показник. Країни Європи, що оточують нас, такі як Польща, Німеччина, Данія, перебувають у менш сприятливих умовах, але використовують енергію сонця давно і в набагато більшому ступені, ніж ми. Виробництво енергії сонячними станціями в цих країнах покриває більшу половину потреб в електриці. В Україні це не більше 2 % від потужності нашої енергосистеми, тобто потенціал розвитку сонячної енергетики в нашій країні досить високий.

Сонячна інсоляція в Європі

Хто допоможе використовувати сонячну енергію?

Компанія «Гравіцаппа» займається проектуванням та монтажем сонячних електростанцій і сонячних колекторів для приватних і виробничих споживачів. Якщо ви віддалені від об'єктів інфраструктури і у вас немає можливості мати повноцінний доступ до електричної мережі або вона працює з перебоями, ми забезпечимо вас автономною сонячною електростанцією.

Отримавши заявку від вас, ми розробимо і встановимо вам обладнання для використання найбільшої кількості сонячного випромінювання, при якому ви зможете бути забезпечені енергією цілий рік з найбільш високою рентабельністю.

Особлива увага в нашій фірмі відводиться якісній розробці проекту для вашої сонячної системи. Ми розуміємо, що помилки при розрахунках і неправильному монтажі можуть знизити її рентабельність і збільшити термін окупності. Тому доцільно замовляти проектні роботи ще до будівництва будинку, щоб врахувати всі нюанси. Якщо проект складений, монтаж можна здійснити через деякий час. При наявності вже побудованого будинку проектування повинно проводитися ще більш ретельно, з урахуванням усіх індивідуальних особливостей споруди та ділянки для найбільш раціонального використання сонячного тепла.

У нас працюють висококласні професіонали, що володіють багаторічним досвідом. За роки роботи ми забезпечили сонячним обладнанням понад 100 об'єктів.

Ми встановлюємо тільки якісне обладнання. Воно буде служити вам протягом багатьох років. За ним можна встановити віддалене спостереження, при якому ви завжди будете інформовані про його роботу.

У наші послуги може бути включено оформлення повного пакету документів на експлуатацію станцій і колекторів.

Ви можете скористатися сервісним обслуговуванням.

Телефонуйте зараз! (044) 499-36-99

 

Коментарі:

Безкоштовна консультація