Статті

Розрахунок ефективності експлуатації сонячного колектора разом з сонячною електростанцією
Расчет эффективности эксплуатации солнечного коллектора вместе с солнечной электростанцией

Встановивши сонячну станцію і оформивши «Зелений тариф», ви цілком очікувано захочете якомога швидше повернути свої інвестиції - тобто, окупити витрати. Для цього необхідно грамотно використовувати отриману електроенергію. Справа в тому, що оплата за «Зеленим тарифом» здійснюється за вирахуванням власного споживання. Щоб знизити його, потрібно виконати елементарні дії:

 • поставити в усі світлові прилади в будинку світлодіодні лампи;
 • встановити в місцях з малою прохідністю (коридорах, тамбурах) датчики руху, які вимикають освітлення при відсутності людей;
 • встановити в будинку сучасну техніку з конструктивно закладеними принципами енергоефективності;
 • нівелювати головний фактор підвищеної витрати електроенергії: встановити сонячний колектор для підігріву води.

З приводу останнього пункту ми підготували аргументовані розрахунки з доказом ефективності. Але припускаємо, що цю статтю можуть читати і непідготовлені люди, які ще не знають всієї термінології. Тому для початку наведемо невеликі пояснення. Якщо ви знаєте, що таке сонячна батарея і колектор, розбираєтеся в принципах «Зеленого тарифу» - можете пропустити ці пункти і перейти відразу до розділу з розрахунками.

Що таке сонячна станція?

Це - основне джерело відновлюваної енергії, яке використовується зараз і буде масово застосовуватися в найближчому майбутньому. Спрощено - домашня сонячна електростанція являє собою систему взаємопов'язаних елементів. Головні з них - панелі, об'єднані в загальний ланцюг. Встановлені в них фотоелементи перетворюють випромінювання сонця і передають його на контролер заряду. Від нього отриманий постійний струм транспортується до инвертора.

На виході виходить «побутова» електроенергія: змінний струм 220 В. Він вже подається в домашню електромережу. Залежно від потужності, приватна електростанція може забезпечувати основні потреби будинку (робота холодильника, плити, кондиціонера і т.п.) або повністю покривати потреби об'єкта.

Що таке сонячний колектор?

Це «вузькоспеціалізована» сонячна батарея, основна функція якої - забезпечити потреби мешканців будинку в гарячій воді. Завдання колектора - зібрати теплову енергію, що надходить від Сонця і нагріти теплоносій. Той в свою чергу передасть енергію в бак, що накопичує гарячу воду. Різниця температури води в баку і колекторі забезпечує циркуляцію рідини.

Спеціальна конструкція накопичувача дозволяє надовго зберігати температуру. Колектор функціонує навіть в осінній і зимовий сезони - але з меншою ефективністю. У весняно-літній період він повністю забезпечить будинок гарячою водою. Природно, це можливо, якщо розрахунки були проведені правильно, і для будинку встановлена ​​відповідна система.

Що таке «Зелений тариф»?

Це державна програма в Україні, за допомогою якої власники домашніх сонячних електростанцій можуть продавати надлишки одержуваної електроенергії держорганізації «Енергоринок». Завдяки цьому можна щомісяця отримувати реальний дохід за електростанцію і значно скоротити терміни окупності. Це зроблено для стимулювання переходу населення на відновлювальну енергетику і розвантаження загальної електромережі. Держава купує електроенергію за ціною, прив'язаною до твердої валюти. Тому коливання гривні власникам станцій не страшні.

Установка сонячного колектора: розрахунки

Отже, наведемо приклад розрахунку ефективності використання сонячного колектора для підігріву води із застосуванням «Зеленого тарифу» і без нього.

Початкові дані

 • Температура гарячої води - 55 °С
 • Температура холодної води - 10 °С
 • Добове споживання гарячої води - 200 л
 • Вартість установки сонячного колектора - 62 880 грн.
 • «Зелений тариф» станом на 02.07.2018 - 4,76 грн. (з вирахуванням податків)
 • Тариф на електроенергію для населення станом на 02.07.2018 вище 100 кВт * год - 1,68 грн.
 • Річна продуктивність сонячного колектора - 2500 кВт*год
 • Річне споживання електроенергії на підігрів гарячої води - 3285 кВт*год

Розрахунок

При звичайному тарифі

Економія = 2500 * 1,68 = 4200 грн.
Окупність = 62880/4200 = 14,97 років.

При наявності «зеленого» тарифу ситуація змінюється:

Економія = 2500 * 4,76 = 11904 грн.
Окупність = 62880/11904 = 5.28 років

Висновок

Установка сонячного колектора дозволяє додатково заробляти до 12000 грн в рік на «Зеленому тарифі», а також зменшує термін окупності установки сонячного колектора в 3 рази. Прогнозований термін служби сонячного колектора - 25 років.
Залишилися додаткові питання? Хочете встановити сонячну електростанцію або колектор? Вам потрібно підібрати систему з урахуванням характеристик вашого будинку? Ми відповімо на всі питання, проведемо розрахунок, підберемо відповідне обладнання і організуємо установку. Звертайтеся в компанію Гравіцаппа - і забезпечте своє житло відновлюваною енергією, яка буде приносити вам дохід.

Залиште заявку для безкоштовної консультації або телефонуйте за номерами: 044 499 36 99 или 067 009 36 99.

Коментарі:

Безкоштовна консультація