Статті

Огляд мережевих on-grid інверторів для сонячних електростанцій.
Обзор сетевых on-grid инверторов для солнечных электростанций.

Інвертор - пристрій, без якого неможлива стабільна та ефективна робота приватної або промислової сонячної системи. Для того щоб станція запрацювала, необхідно всі сонячні панелі підключити ланцюжком або декількома ланцюжками, в залежності від заданої потужності, до пристрою, який перетворює постійний струм, що отримувався від сонця, у змінний струм, що відправляється в мережу. Таким пристроєм - мозковим центром, що регулює всю роботу станції, і є інвертор.

Крім цієї основної функції він виконує безліч інших, необхідних для роботи станції з високим ККД. За допомогою інвертора відбувається моніторинг всієї системи, синхронізація з мережею, запис, зберігання даних тощо.
Інвертор контролює якість мережі, напругу, зміщення фаз. Якщо відбувається збій в роботі, він відключається для самозахисту всієї системи. Також цей пристрій необхідний для створення електростанцій великої потужності. З його допомогою можна встановити віддалене управління роботою сонячної станції і контролювати її, не перебуваючи безпосередньо на місці.

Класи інверторів

Вибір інвертора - така ж важлива справа, як вибір сонячних панелей. Довговічність і окупність станції залежить багато в чому саме від роботи цього пристрою. За ціною, якістю, зовнішнім виглядом і фірмою-виробником розрізняють інвертори «преміум» та «економ» класу.

Як визначитися в запропонованій різноманітності? Безумовно, на вибір впливає ціна інвертора. Якщо ви можете дозволити собі зупинитися на інверторах «преміум» класу, то отримаєте впевненість в тому, що пристрій буде стабільно і без проблем з найбільшою ефективністю працювати багато часу. Рівно стільки, скільки зможе прослужити ваша станція, приблизно близько 30-ти років. Деякі моделі інверторів «преміум» класу були винайдені в минулому столітті, і багаторічний досвід використання їх та удосконалення в процесі роботи дозволяє гарантувати високу якість. Однак це не означає, що, купивши дешевший інвертор, ви програєте в довговічності експлуатації. Просто може знадобитися частіше його лагодити.

У будь-якому випадку, для вірності визначення слід ознайомитися з тим, які інвертори бувають, які їх достоїнства та недоліки. Така обізнаність дозволить вам зорієнтуватися в пропозиціях і прийняти вірне рішення за допомогою наших досвідчених фахівців. Вивчивши індивідуальні особливості конкретно вашої ділянки і специфіку роботи майбутньої станції, з нашою допомогою ви зможете обрати саме той інвертор, який потрібен для максимальної віддачі сонячної станції в майбутньому.

Інвертори «преміум» класу

  • SMA Solar Technology AG, німецький виробник, безтрансформаторні однофазні інвертори Sunny Boy і трифазні Sunny TriPower якого завоювали свою нішу з великим об'ємом продажів при бездоганній якості.
  • Fronius International GmbH, Австрія, створений в 1945 році. Промисловий гігант виробляє однофазні моделі Fronius GALVO (1,5-3 кВт) і Fronius PRIMO (3-8.2 кВт), трифазні моделі Fronius SYMO (3-20 кВт) і Fronius ECO (25-27 кВт), недавно удосконалив всі фотоелектричні інвертори за останнім словом техніки.
  • ABB (Asea Brown Boveri Ltd.) - шведсько-швейцарська компанія, має представництва в багатьох країнах світу. Виробляє однофазні моделі інверторів ABB UNO (2-4,2 кВт) і ABB PVI (3-6 кВт) і трифазні ABB PVI (10-12,5 кВт), ABB PRO (33 кВт) і ABB TRIO (5,8- 50 кВт). Можливості компанії значно ширші, ніж виробництво пристроїв для інсталяції. Це електротехніка, машинобудування, інформаційні технології.
  • Інвертори Bosch, як і все, що виробляє ця компанія, і за зовнішнім виглядом, і за якістю можна сміливо віднести до найпрестижнішого класу надійних та ефективних інверторів.

SMA, Fronius, ABB оцінюються більшістю фахівців як трійка лідерів-виробників on-grid-інверторів.

Інвертори «економ» класу

Серед виробників «економ» класу лідирують китайські. Компанії успішні і швидко розвиваються, гнучко пристосовуючись до потреб ринку, роблячи ціну інверторів все доступнішою, а якість - вищою, беручи участь у власних і світових розробках.

  • Growatt New Energy Technology Co., Ltd (Китай) створена в травні 2010. Працює з високими потужностями, розташованими в різних країнах. Для європейського ринку випускає однофазні моделі Growatt TL (1-5 кВт), Growatt HF (2-3 кВт) і Growatt MTL (2,7-6 кВт), трифазні моделі Growatt UE (4-20 кВт).
  • Delta Energy Systems Ltd. (Тайвань). Випускає однофазні моделі інверторів Delta RPI (2-5кВт) і трифазні моделі Delta M (6.3-50кВт).
  • Huawei Technologies Co. Ltd. - відомий виробник електронної техніки і телекомунікаційного устаткування, успішно завойовує ринок сонячних технологій. Її розробки дозволяють управляти інвертором за допомогою сучасного смартфона.
  • Huawei лідирує у вкладанні коштів у світові розробки та удосконалення сучасних технологій. На сьогоднішній день компанії важко знайти рівних по щорічному товарообігу. Випускає трифазні безтрансформаторні інвертори Huawei Sun 2000 з лінійкою потужностей 8/12/17/20/23/28/33/37/42 кВт.

Інформація про сонячних електростанціях різних потужностей для Зеленого тарифу за посиланням.

Проконсультуватися про деталі стосовно до Вашого конкретного будинку Ви можете за тел. (099) 499-59-39.

Коментарі:

Безкоштовна консультація