Статті

Мій дім моя фортеця. «Газову кийок» в топку твердопаливного котла!
Мой дом - моя крепость. «Газовую дубинку» в топку твердотопливного котла!

Існує дуже простий, швидкий і ефективний спосіб зняти залежність свого будинку від природного газу. Для опалення треба встановити твердопаливний котел.

Твердопаливний котел можна інтегрувати в існуючу систему опалення і отримати додаткове джерело тепла.В залежності від того, як буде розвиватися ситуація надалі можна приймати рішення використовувати чи твердопаливний котел, як резервний, або, як основний, або ж застосувати комбіновану схему опалення, тобто топити і газом (електроенергією) і дровами (вугіллям, пелетами) для досягнення найбільшого економічного ефекту для вашого будинку.

Твердопаливні нагрівальні котли & nbsp; «вживають» різні види палива: дрова, вугілля, пелети. Ваш вибір залежить від регіону, що дешевше і ближче, то і використовуй. З точки зору експлуатації найголовніше питання: «Як часто треба буде завантажувати паливо?». Можливі варіанти від 3 разів на добу до 3 разів на опалювальний сезон.

Для приватного будинку площею 200 м.кв. в Київській області «бюджетний» варіант разом з установкою обійдеться близько 13 тис. грн. Якщо дозволяє приміщення непогано б додати бак-акумулятор. Він згладжує температурні піки і акумулює тепло. Простіше кажучи, дозволяє ввечері завантажити топку і спати спокійно. За це задоволення доведеться додати ще 8 тис. Грн. Звичайно, постануть питання по організації місця для зберігання дров або вугілля і краще їх заготовити заздалегідь. Все залежить від зими, але п'ять кубів дров або три тонни вугілля треба буде десь скласти.

В тому випадку, якщо потрібна автономна система, тому що немає часу регулярно виконувати функцію опалювача, доведеться розщедритися на 30-40 тис. Грн. і поставити собі пелетний котел з бункером під паливо і автоматичною подачею. Завантажувати пелети в бункер можна буде один раз в тиждень.

В результаті в опалювальний період ми отримуємо обігрів і гарячу воду, але не зовсім правильно «ганяти» 20 кВт-ний котел влітку, щоб нагріти 200 літрів гарячої води на добу для сім'ї з чотирьох чоловік. Хороший вихід - & nbsp; сонячні колектори. За 30 тис. Грн. і кілька днів додаємо енергію сонця і користуємося гарячою водою. В період міжсезоння, коли сонця вже досить (березень, квітень, жовтень, листопад), можемо використовувати сонячні колектори для опалення, правда, ефективність не висока, але навіть 10 - 20% необхідного тепла від сонця - це дуже приємно.

Поетапне впровадження різних комбінацій таких систем призводить до повної відмови від газової залежності.

Для скептиків:
- топити дровами це не повернення в «кам'яний вік». У холодній Скандинавії в 40% приватних будинків стоять твердопаливні котли.
- помістити таку суму на депозит по високий відсоток не вигідніше, тому що в періоди криз забрати з банку гроші не завжди виходить.

Для патріотів України:
- «традиційні» газові та електричні котли дешевше, але ніхто і не обіцяв, що незалежність і свобода обійдеться дешево.
- структура споживання газу в Україні за останні роки приблизно така: населення - 17 млрд. куб. м., теплокомуненерго - 9 млрд. куб. м., промисловість - була 23 млрд. куб. м. і знизилася до 12 млрд. куб. м. Якщо досягти показників Норвегії та Швеції, то на 7 млрд. куб. купуватимемо газу менше. У сьогоднішніх цінах це 2.8 млрд. Доларів США.
- в Україні достатня кількість виробників хорошого устаткування з описаного тут і збільшення попиту дасть всі відповідні стимули вітчизняному виробнику.

Коментарі:

Безкоштовна консультація