Статті

Енергонезалежність. Мій дім моя фортеця.
Энергонезависимость. Мой дом – моя крепость.

Події останніх днів змусили всіх власників приватних будинків в Україні задуматися над питанням: «Що робити якщо завтра дійсно припинитися подача газу і / або електроенергії?» В даній статті пропонуються варіанти технічного переоснащення систем опалення та електропостачання, які дозволять зробити Ваш будинок енергонезалежним і тим самим виграти свою особисту енергетичну війну.

Для прикладу виберемо будинок 200 м.кв., в якому проживає сім'я з чотирьох осіб зі стандартним набором устаткування (газовий котел, холодильник , Телевізор, комп'ютер, пральна машина, прилади освітлення). Енергонезалежність - це та ж енергобезпеку, наше завдання не комфорт, а мінімально необхідне забезпечення життєдіяльності будинку. Тому не розглядаємо кондиціонування, сауни, басейни тощо.

Найшвидшим і бюджетним способом забезпечити себе електроенергією є установка бензо- або дізельгенератора. Підійде генератор потужністю 5 кВт. Ціни на моделі з ручним запуском від 3 до 8 тис. Грн. Генератори з автоматичним запуском дорожче і підключення вимагає втручання в існуючу систему електропостачання будинку, тобто виклику фахівців. При бажанні питання можна вирішити за один день. Однак, витрата палива становить близько 1л / год і добу «незалежності» обійдуться в 270 грн. Це прийнятно, якщо електроенергії не буде день-два. А якщо більше?

В цьому випадку краще встановити на даху будинку автономну систему електропостачання на базі & nbsp; сонячних модулів. Вартість такої системи може складати від 60 тис. Грн. Необхідно виділити місце для обладнання в приміщенні розміром з холодильник і витратити близько тижня на монтаж. Щоб система гарантовано працювала в похмуру погоду бажано додати до неї вітрогенератор з щоглою вартістю 45 тис. Грн. Термін служби обладнання обчислюється десятиліттями, а сервісне обслуговування можна проводити 3-4 рази на рік.

Хороший спосіб реалізувати автономне теплопостачання - це установка додаткового твердопаливного котла 20кВт. Залежно від виробника ціна може коливатися від 5 до 15 тис. Грн. для котлів з «ручний» (два-три рази на добу) завантаженням палива. Дров та вугілля у нас вистачає, однак необхідність регулярної участі в процесі змушує задуматися про пелетному котлі з бункером і автоматичною подачею. Завантаження раз в тиждень. Вартість обладнання від 30 до 60 тис. Грн., Час на установку 3-5 днів, на опалювальний сезон треба 3-6 тонн пелет, середня ціна на ринку 1100 грн. / Т.

Якщо твердопаливний котел, з якихось причин встановити не виходить, то можна розглянути варіант теплового насоса. Тепловий насос «повітря-вода» буде коштувати 30-60 тис. Грн. і ефективно працює при температурі повітря до -100С, при більш низьких температурах «перетворюється» в звичайний електрокотел і споживає велику кількість електроенергії. Більш надійною технологією буде застосування теплового насоса «грунт-вода», але доведеться виробляти бурові роботи на земельній ділянці 100-200 м.кв., вартість обладнання та робіт від 100 до 160 тис. Грн.

Для отримання гарячої води найкраще використовувати & nbsp; сонячний колектор. Система «під ключ» близько 35 тис. Грн.

Як бачимо, енергонезалежність «нашої фортеці», можна порівняти зі вартістю не самого дорогого автомобіля.

Слід сказати, що в більшості випадків при створенні подібних систем використовується обладнання українського виробництва. Цей вибір не данина патріотичному підйому, а результат багаторічного досвіду монтажних і сервісних робіт. Наводжу перелік виробників:

Сонячні батареї & nbsp; - ПАТ «Квазар»
Інвертора - ТОВ «Ікс-Техно», ПП «Галс-С»
Сонячні колектори - ТОВ «Стар Енержі»
Баки-акумулятори - ІТК «Автоматик», НВП «Теплобак»
Вітрогенератори - ПП «Світ вітру»
Теплові насоси - ТОВ «АІК»
Твердопаливні котли - ПП «Альтеп- центр », ТОВ« Нотеус », ТОВ« Старобільський Машинобудівний Завод »
Пелетні котли - ПП« Альтеп-центр »

В результаті впровадження подібних систем ми придбаємо енергонезалежність кожного будинку, підтримаємо вітчизняного виробника, тобто поспособствуем економічному розвитку України і заощадимо на комунальних платежах, кінцевим одержувачем яких є закордонний постачальник.

Коментарі:

Безкоштовна консультація