Статті

Державна компенсація за установку сонячної станції: як і скільки можна отримати
Государственная компенсация за установку солнечной станции: как и сколько можно получить

Впровадження відновлюваної енергетики - недешеве задоволення. Устаткування для домашньої сонячної електростанції хоч і окупається досить швидко, вимагає великих інвестицій на початковому етапі. Однак державні програми стимулювання «зеленої» енергетики та ініціативи місцевих органів влади роблять домашні станції доступнішими населенню. Яскравим прикладом може послужити досвід Житомирської області та інших регіонів України.

Житомирська область: реальна підтримка програм енергоефективності

На регіональному рівні в Житомирській області прийнято рішення компенсувати з бюджету 20% вартості обладнання сонячної електростанції і 15% від ціни системи сонячних колекторів. Ця програма продемонструвала успішні результати в 2017 році і була продовжена на поточний. За словами голови Житомирської ОДА Ігоря Гундича, програма енергоефективності стала однією з найбільш затребуваних в області. Це показало, що вона потрібна людям - тому влада буде продовжувати її і далі.

У 2017 році обласна влада додала до стандартного пакету компенсацій за установку твердопаливних котлів і пластикових вікон новий розділ - компенсації за альтернативні джерела енергії: зокрема, сонячні електростанції. На старті програми чиновники планували залучити до 35 осіб, які отримали б з бюджету суми до 50 тис. грн. за установку станцій.

Але результати перевершили себе - заявки подали 50 власників приватних будинків, і ця активність тільки зростає. Саме тому програма була продовжена. Ігор Гундич пояснює популярність сонячної енергетики двома факторами: можливістю заощадити на електроенергії і заробити за її продаж за «Зеленим тарифом».

Досвід інших регіонів

20% компенсацій від Житомирського обласного бюджету - не єдиний приклад ефективного залучення населення до відновлюваної енергетики. Ініціативу переходу на екологічну енергію підтримують і представники влади в інших областях України:

 1. Тернопільська область - компенсація 20% від суми кредиту на купівлю сонячних панелей.
 2. Вінницька область - компенсація 15% від вартості сонячних панелей, але не більше 25 тис. грн кожному. Ключова умова - кредитування в АБ «Укргазбанк».
 3. Львівська область - компенсація 10% від тіла кредиту за установку домашніх сонячних електростанцій, але не більше 25 тис. грн. кожному.
 4. Місто Хмельницький - компенсація 10% від загальної вартості сонячної електростанції, але не більше 50 тис. грн на одне домоволодіння.
 5. Місто Броди - 100 тис. грн в бюджеті в рамках «Програми енергозбереження» з максимальною сумою компенсації до 20 тис. грн на одне домоволодіння.

Компенсація за встановлення сонячної електростанцію в різних областях України

Скільки можна компенсувати на установці домашньої електростанції?

Для проведення розрахунків візьмемо 10-кілловатную сонячну електростанцію, установка якої обійдеться в 250 тис. грн. Жителям Житомирської та Тернопільської областей за установку такої станції виплатять по 50 тис. грн. На Вінничині і Львівщині власники станцій отримають по 25 тис. грн. В Хмельницькому і Бродах - теж по 25 тис. грн.

Порядок отримання компенсації на прикладі Житомирської області

На Житомирщині прийнято рішення компенсувати вартість сонячних панелей, придбаних і за власні, і за кредитні кошти. Якщо ви проживаєте в іншій області - уточніть в місцевих органах влади їх правила.

П'ять кроків для отримання компенсації при покупці сонячної станції за власні кошти:

 1. Вибрати необхідне обладнання у офіційного постачальника і попросити у нього рахунок-фактуру.
 2. Придбати і змонтувати обладнання сонячної електростанції.
 3. Укласти договір з обленерго.
 4. Надати в облдержадміністрацію документи: рахунок-фактуру (накладну), довідку з облеенерго про підключення, паспорт і податковий код.
 5. Отримати через 14-21 днів компенсацію на особистий банківський рахунок.

Шість кроків для отримання компенсації при покупці станції за кредитні кошти:

 1. Вибрати необхідне обладнання у офіційного постачальника і попросити у нього рахунок-фактуру.
 2. Відвідати державний банк АБ «Укргазбанк» і оформити кредит.
 3. Купити і змонтувати обладнання.
 4. Укласти договір з обленерго.
 5. Надати в облдержадміністрацію документи: рахунок-фактуру (накладну) довідку про підключення з обленерго, паспорт і податковий код.
 6. Почекати позитивного рішення комісії, після чого на кредитний рахунок надійде компенсація від тіла кредиту.

Компенсуються витрати на наступний перелік обладнання: сонячні панелі, контролери заряду, АКБ, інвертори, системи кріплень до даху, конектори і кабель, електрощит для приєднання панелей до інвертора, прилади обліку, захисне і комутаційне обладнання.

Надійний постачальник - запорука успішного отримання компенсації

«Компанія «Гравіцаппа» - офіційний постачальник надійного устаткування для сонячних електростанцій різної потужності. Ми не тільки проводимо розрахунки і індивідуальний підбір обладнання, продаж і установку - ми видаємо всі необхідні документи, щоб ви могли отримати державну компенсацію в вашому регіоні. Компанія працює офіційно, цілком підтримує державні програми для стимулювання альтернативної енергетики. Звертайтеся: ми забезпечимо відмінний результат і допоможемо вам компенсувати частину витрат. Це значно скоротить термін окупності вашої сонячної електростанції.

Кошторис, характеристики та детальний опис сонячних електростанцій різних потужностей за посиланням.

Залиште заявку для безкоштовної консультації або телефонуйте за номерами: 044 499 36 99 или 067 009 36 99.

Коментарі:

Безкоштовна консультація