Статті

Деградація сонячних батарей. Строк служби.
Деградация солнечных батарей. Срок службы.

Плануючи встановити сонячну систему для покриття власних витрат електричної енергії та для продажу надлишків в мережу, потрібно уважно підійти до питання вибору обладнання для неї. У даний час пропонується широкий асортимент панелей і обслуговуючих їх комплектуючих від відомих і не дуже марок виробників. У чому їх відмінність і як вибрати оптимальний варіант за ціною і якістю?

Що таке деградація і навіщо про неї потрібно знати?

Сонячні модулі, схожі зовні, відрізняються один від одного за своїми властивостями і показниками. Ці відмінності не забаряться проявитися при експлуатації системи і можуть відбитися на її окупності. Одна з істотних - деградація сонячних панелей дозволяє дізнатися, як змінюється ефективність роботи індивідуальної сонячної системи приватного будинку або підприємства з часом. Сьогодні сонячна електростанція працює як годинник, а згодом кількість одержуваної електроенергії може невпинно падати.
Наскільки швидко сонячна електростанція стане давати меншу кількість енергії, фахівці вивчають у лабораторіях, тестуючи систему і складаючи вольтамперні характеристики холостого ходу роботи станції. Ідеально, коли графік дає стабільну або мало змінювану лінію протягом усього ходу. Поява піків, значна зміна амплітуди коливань говорить про те, що система зносилася, термін її служби підходить до кінця, її потрібно замінити.

Чому відбувається деградація?

  • Потрібно розуміти, що вічного нічого не існує, і з часом коефіцієнт корисної дії будь-яких сонячних модулів знижується. Питання в тому, наскільки швидко це відбувається. Найбільше до зносу схильні панелі, що складаються з полікристалічного кремнію, менше - монокристалічні системи. Рентабельність безпосередньо залежить від якості комплектуючих. Найвища якість у сонячних батарей класу «Grade A». При їх виробництві вади виключені, вони мають довгий термін служби з найкращими показниками.
  • Згодом захисна плівка на панелях тьмяніє. Атмосферні опади, пил і бруд роблять свій негативний вплив і не дозволяють сонячним променям максимально поглинатися елементами системи.
  • Сонячне світло має і негативний вплив на поверхню панелей. В ті дні, коли випромінювання максимальне, а температура повітря висока, панель перегрівається, її ККД тимчасово падає. Вночі температура відновлюється, а виниклий перепад негативно відбивається на подальшій роботі станції.
  • У дешевших і неякісно виконаних моделях можлива розгерметизація системи. В середину панелі проникає вода, яка знижує продуктивність її роботи. Природні чинники теж сприяють розбалансуванню системи. Ультрафіолетові промені, дощ, град, різка зміна температур збільшують імовірність попадання вологи, що позначається на її роботі.
  • З недавніх пір дослідження показали ймовірність виникнення поляризації на поверхні панелей. Накопичення статичного заряду виникає тимчасово, і його можна усунути. Однак це теж впливає на ефективність і довговічність системи.

Наша Компанія працює тільки з перевіреними виробниками найвідоміших марок. Ми гарантуємо тривалий термін експлуатації сонячних систем, які ми встановлюємо, при високій їх ефективності і швидкій окупності.

Телефонуйте (099) 499-59-39.

Коментарі:

Безкоштовна консультація